Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Гаагський суд: Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України

17

Міжнародний суд ООН вважає, що острів Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України при визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні Міжнародного суду ООН в Гаазі, передає УНІАН.

«Облік острова Зміїний означав би юридичний перегляд географії», – заявила Президент суду Розалін Хіггінс, зачитуючи рішення.

Нагадаємо, справа про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі знаходиться у суді за ініціативою Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контрмеморандум.

Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважає, що острів Зміїний є не островом, а скелею. У свою чергу Україна доводить, що о. Зміїний все ж таки є островом, і протяжність української частки узбережжя напроти суперечливих територій складає 1058 км., а румунської – 258 км. Відповідно, на переконання України, суперечливі території шельфу необхідно розділити в пропорції 1 до 3: 53,3 тис. кв. км. – за Україною, 21,9 тис. кв. км. – за Румунією.

2 лютого спікер МЗС Василь Кирилін нагадав, що «Острів Зміїний однозначно є територією України, що закріплено в договорі про добросусідство і співпрацю між Україною та Румунією від 1997 року».

Джерело:

proUA

Комментарии