Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Френсіс Фукуяма: в Україні влада корумпує народ

0 22

Послаблення демократичних інституцій у пострадянських країнах відбувається не через менталітет населення, а через свідомі дії владної верхівки, котра маніпулює демократичними процедурами. Таку думку в інтерв’ю «Українському тижню» висловив американський політичний філософ Френсіс Фукуяма.

«Не думаю, що річ у ментальності. Коли радянські інституції розпалися, виник інституційний та моральний вакуум. Відтак і в Росії, і в Україні до влади стали приходити люди, що сприймали державу винятково як інструмент власного збагачення», – зазначив він.

«Загалом, думаю, проблема не в демократії чи виборчому праві. Звісно, є приклади Венесуели або ж Таїланду, де політичну еліту в її прагненні якнайбільше сподобатися виборцям роз’їдає популізм. Але, наприклад, про Росію чи Україну я сказав би, що тут не народ корумпує владу, а влада – народ», – наголосив Фукуяма.

Науковець провів аналогію з політичним устроєм США ХІХ століття, де «державний апарат був украй корумпований, а урядування — досить непрофесійне».

Проте, за його словами, в Америці «поступово до управління державою стали залучались ширші кола середнього класу, і це покращило ситуацію». На думку Фукуями, подібний процес рано чи пізно відбувається в більшості держав.

Залиште коментар