Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Freedom House засудили корупційну аферу Межигір’я

0 22

Матеріали у ЗМІ про “екстравагантну” зону відпочинку в Межигір’ї, побудовану для Віктора Януковича, ставлять під сумнів моральне право глави держави очолити антикорупційну кампанію. Про це йдеться у звіті Freedom House за липень 2012 року.

“Розрекламована владою антикорупційна кампанія не викликає довіри. Її використали для виправдання переслідувань політичних опонентів нинішньої влади”, — йдеться у звіті.

За деякими оцінками, вартість резиденції наближається до $100 мільйонів. На думку експертів, подібна ситуація в європейських демократіях спричинила б великий скандал, завдавши непоправної шкоди політичній кар’єрі, а то й призвівши до її кінця.

З часу оприлюднення попереднього звіту Freedom House найбільш вартим уваги моментом експерти відзначають так звану “фамілізацію”, тобто роль родинних зв’язків у зміцненні влади та корупції в Україні.

“Цей термін… показує, як посадовці, зокрема Янукович і його оточення, не просто збагачувалися при владі, а їхні родичі ставали заможними та впливовими з дивовижною швидкістю”, — сказано у звіті.

Як приклад, експерти називають Олександра Януковича, старшого сина Президента, який привернув значну увагу своїми бізнесовими операціями. “Стоматолог за освітою, він потрапив до переліку ста найбагатших людей України у 2011 році та як президент “Менеджмент ассетс компані” (МАКО) перебуває в центрі політичних і економічних схем, що зміцнюють правління Президента Януковича надійними друзями”, — пишуть експерти.

“Під час спілкування з представниками громадянського суспільства ми дійшли висновку, що дедалі безсоромніша діяльність представників панівної еліти та членів їхніх родин стає об’єднавчим чинником невдоволення нинішньою ситуацією”, — йдеться в звіті.

Теги:

Звіт, корупція, Межигір’я, Янукович

Залиште коментар