Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Фракція КПУ в парламенті розпущена

0 25

Спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов оголосив про розпуск фракції Компартії України.

За словами Турчинова, на момент обрання, фракція КПУ складала 33 нардепи, а станом на 1 липня фракція скоротилася до 23 нардепів.

«Я думаю, що зараз відбудеться історична подія… Ви пам’ятаєте, ми виправили на цьому тижні помилку в законі про регламент, і як відомо, за результатами виборів до Верховної Ради України сьомого скликання та на підставі регламенту ВР була сформована депутатська фракція Комуністичної партії України у кількості 33 народні депутати. На 1 липня 2014 р. ця фракція скоротилася до 23 народних депутатів, що значно менше, ніж мінімальна кількість найменшої фракції. У зв’язку з цим та на підставі частини 4 статті 60 регламенту ВР оголошую про розпуск депутатської фракції Комуністичної партії України у Верховній Раді України сьомого скликання. Це історична подія, колеги! Я сподіваюся, що більше ніколи комуністичних фракції в українському парламенті не буде!» – заявив Турчинов.

Нагадаємо, 22 липня народні депутати з четвертої спроби прийняли за основу і в цілому законопроект №4307а «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України щодо кількісного складу та припинення діяльності депутатських фракцій (депутатських груп)».

Закон передбачає, що депутатська фракція (депутатська група), склад якої став менше кількості народних депутатів України у найменшій фракції, що сформована протягом першої сесії, оголошується головою Ради ліквідованою.

Сьогодні також в Окружному адміністративному суді Києва слухатиметься справа про заборону Компартії України. Справу вестиме суддя Любов Маруліна.

Як відомо, позов до суду поданий Міністерством юстиції. КПУ інкримінують нехтування Конституцією та діяльність, спрямовану на порушення територіальної цілісності країни. За інформацією міністра юстиції Павла Петренка, доказова база протиправної діяльності КПУ налічує 129 сторінок і містить відео- та аудіодокази. Міністр зауважив, що зібрані факти свідчать про сприяння представників КПУ окупації Криму Російською Федерацією, про їх причетність до постачання зброї і фінансування терористів у східних регіонах країни, а також до проведення сепаратистських референдумів у Луганській та Донецькій областях.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар