Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ФДМУ відмінив накази про оцінку нерухомості

0 25

Фонд державного майна України відмінив накази, які привели до монополізації ринку оцінки нерухомості і значного подорожчання цих послуг. Про це повідомили в прес-службі ФДМ України.

Нагадаємо, під час зустрічі з головами громадських рад при органах влади Прем’єр-міністр України Микола Азаров відзначав необхідність скасування цих наказів і покарання винних.

“Хтось вніс певні зміни до закону, пролобіював, аби ці зміни пройшли всі інстанції. Згідно цим змінам був виданий наказ Міністерства юстиції, наказ Фонду держмайна і в результаті обмежена групка людей – 12 з 9 тисяч – дістала можливість встановлювати аномально високі ціни”, – відзначив Азаров.

Нагадаймо, наказ Мін’юсту, згідно з яким угоди купівлі-продажу нерухомості можна укладати тільки при наявності сертифікованої оцінки майна, майже зупинив продажі житла. Складна ситуація на ринку виникла у зв’язку з тим, що оцінку майна дозволили робити лише 12 компаніям на всю Україну. У свою чергу ці компанії різко підвищили ціну такої послуги. Якщо раніше за оцінку квартири платили 400 грн, то тепер – 4 тисячі.

Реєстр даних сертифікованих державою компаній веде Фонд держмайна. На його сайті є список з 12 контор, які отримали свої сертифікати усі в один день. Цікаво, що програму навчання за новою спеціалізацією – “оцінка нерухомості та землі для цілей оподаткування” – затвердили в кінці травня, але вже через кілька днів сертифікати отримали 40 оцінювачів.

Теги:

оцінка майна, Фонд державного майна України,

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар