Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Експерт: українці не вміють писати заяви до Страсбурзького суду

0 18

Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська вказала на низьку якість підготовки заяв українських громадян до цього суду.

Зі слів Лутковської, одним з показників, що простежується в роботі Європейського суду з прав людини, є кількість не прийнятих ним заяв. З її слів, такий показник щодо заяв з України є дуже високим.

“Це означає, що в цьому разі якість підготовлених заяв настільки низька, що Європейський суд з прав людини сам визначає, що або не було порушення, або не дотримані вимоги прийнятності цих заяв до розгляду, і відповідно сам повертає ці заяви заявнику, не розглядає далі”, – сказала Лутковська.

При цьому, з її слів, сьогодні за кількістю заяв до цього суду Україна посідає 5 місце.

Лутковська наголосила, що для звернення туди спочатку треба вичерпати всі засоби захисту в своїй країні.

У відповідь на питання про найпоширеніші заяви урядовий уповноважений зазначила, що найбільш проблемними для України, крім тривалості судового процесу та тривалості виконання рішень українських судів, є питання обгрунтованості рішень судів про взяття під варту, тривалості утримання під вартою, а також тортур, інших недозволених методів слідства та неефективності розгляду відповідних заяв українськими правоохоронними органами.

Як повідомлялося, на початку липня голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста висловив надію на зменшення кількості скарг, які громадяни України подають до суду у зв’язку з порушенням їх прав. З його слів, зараз в суді близько 11 тис. скарг з України, або 8% від усіх справ з 47 країн Європи.

Теги:

ЄСПЛ

Залиште коментар