Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Екс-заступника міністра МВС Сергія Лєкаря — під домашній арешт

0 17

Суд відправив під домашній арешт колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Лєкаря.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури.

У ході розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що за дорученням колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його заступник-керівник апарату Лекарь в січні організував незаконні поставки спеціальних засобів виробництва Російської Федерації для їх використання під час силового розгону протестувальників у Києві.

Незважаючи на те, що поставлені спецзасоби не мали висновків відповідних відомостей про безпеку та допустимість їх використання, і фактично становили загрозу життю і здоров’ю громадян.

22 січня Лєкарь вніс на розгляд Кабінету Міністрів проекти змін до правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку.

Цього ж дня вказані правила, якими дозволялося використання спеціальних засобів із Росії, було прийнято на засіданні уряду.

Таким чином Лєкарь вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

2 липня йому було повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

3 липня Печерським районним судом Києва Лєкарю обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.

Зараз досудове розслідування триває, проводяться слідчі дії.

Як повідомлялося раніше, МВС перерахувало Росії 1 177 203 гривні митних платежів за поставку спецзасобів, в тому числі світлошумових гранат, для розгону мітингувальників у січні-лютому.

Залиште коментар