Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Екс-прокурора Київської області оголошено у всеукраїнський розшук

0 82

 

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру та оголосила в розшук колишнього прокурора Київської області за причетність до незаконного звільнення колишнього народного депутата Віктора Лозінського.

“9 грудня повідомлено про підозру колишньому прокурору Київської області”, – повідомив старший помічник генерального прокурора з особливих доручень Валерій Карпунцов на брифінгу в п’ятницю в Києві.

За його словами, колишнього прокурора оголошено у всеукраїнський розшук, вивчаються підстави для оголошення його в міжнародний розшук.

В. Карпунцов не уточнив ім’я екс-прокурора Київської області, але, зіставивши дати, можна зробити висновок про те, що йдеться про Володимира Бабенка (призначений на посаду в квітні 2014 року).

В. Карпунцов нагадав, що кримінальне провадження за фактом незаконного звільнення від відбування покарання В. Лозінського розслідує головна військова прокуратура.

За словами В. Карпунцова, колишньому прокурору Київської області повідомлено про підозру в організації посадової фальсифікації, незаконному втручанні в роботу автоматизованих систем, приховування скоєння тяжкої підозри та завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину зі штучним створенням доказів (ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 361, ч3,3 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 3,4 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 396, ч. 2 ст. 383 КК).

Старший помічник генпрокурора нагадав, що в рамках розслідування цього кримінального провадження також підозрюють, що голова Бориспільського міжрайонного суду ухвалив постанову про завідомо неправосудне рішення. Йому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Крім того, як зазначив В. Карпунцов, у провадженні фігурує і начальник відділу прокуратури Київської області у зв’язку з пособництвом при винесенні постанови суддею завідомо неправосудного рішення.

Начальнику відділу, за словами В. Карпунцова, обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, але після внесення застави цього чоловіка було звільнено з-під арешту.

“Щодо прокурора Київської області, у зв’язку з тим, що він переховується від слідства, ухвалено рішення щодо примусової доставки для розгляду клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою”, – наголосив старший помічник генпрокурора.

В. Карпунцов уточнив, що 11 грудня було отримано дозвіл Печерського районного суду на затримання колишнього прокурора.

Відповідаючи на запитання про те, де наразі перебуває колишній прокурор області, В. Карпунцов сказав: “Встановленням оперативної інформації займаються оперативні співробітники МВС і СБУ, відповідні доручення (про розшук – ІФ) генеральним прокурором надано і ми очікуємо, що вони оперативно спрацюють”.

Як повідомлялося, 16 червня 2009 року в Голованівському районі Кіровоградської області стався інцидент за участю на той час народного депутата В. Лозінського (обраний за списком БЮТ), прокурора Голованівського району Євгена Горбенка, начальника райвідділу міліції Михайла Ковальського, внаслідок чого загинув 55-річний місцевий житель Валерій Олійник.

Дніпровський райсуд Києва у квітні 2011 року засудив В. Лозінського до 15 років позбавлення волі за умисне вбивство з хуліганських мотивів В. Олійника, а також за незаконне зберігання та поводження зі зброєю та боєприпасами. Таким чином, з 6 статей обвинувачення, за якими прокуратура передавала матеріали справи стосовно В. Лозінського до суду, його було засуджено за 2 статтями. Суд також зобов’язав В. Лозінського відшкодувати судові витрати за проведення експертизи у сумі понад 10 тис грн.

Фігуранти “справи Лозінського” засуджені до різних строків: колишній прокурор Голованівського району Євген Горбенко до 9 років позбавлення волі, екс-начальник Голованівського райвідділу міліції Михайло Ковальський до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 3 роки (без відбування покарання), єгер Голованівського лісництва Василь Перепелиця – до 4 років позбавлення волі.

Апеляційний суд Києва 26 березня 2013 року пом’якшив вирок В. Лозінському, зменшивши термін ув’язнення на рік.

11 червня поточного року стало відомо, що В. Лозінського звільнено згідно з рішенням суду за станом здоров’я. 12 червня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про повторне затримання В. Лозінського. Наразі В. Лозінський утримується на загальних умовах у Бориспільській виправній колонії (№ 119).

Залиште коментар