Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Екс-посол:: в Україні існує два поняття, котрі Західній Європі невідомі: «телефонне правосуддя і злодії в законі»

0 17

Про це в інтерв’ю Deutsche Welle сказав екс-посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн. Засудження Тимошенко екс-посол вважає кричущим аспектом, але лише одним з багатьох, які кидають тінь на Україну в очах Заходу. «Ми спостерігаємо процес усунення суспільних механізмів, які дозволили би контролювати владу. Це не нова для України проблема. В Україні дійсні два поняття, які у Західній Європі невідомі: це телефонне правосуддя і «злодії у законі». Домінування цих явищ в українській політиці є наслідком неспроможності політичних еліт України, починаючи з набуття нею незалежності. Це не є винаходом тих, хто при перебуває при владі сьогодні. Але сьогоднішня влада не докладає достатніх зусиль, аби це змінити», – сказав він.

Пан  Штюдеманн вважає, що «президент Янукович вдався до масштабного переслідування членів попереднього уряду. У демократичних державах існує таке поняття як недоторканість урядовців з точки зору наслідків прийнятих ними політичних рішень. Ви можете собі уявити, щоб сьогодні у Греції кинули до в’язниці тих колишніх урядовців, які свого часу домоглися входження країни до єврозони? Уявіть собі, що зараз би постали перед судом всі ті європейські політики, які свого часу запровадили євро, не створивши засад спільної відповідальності за економічну і фінансову політику. Абсурдно навіть думати про таке. Ми мали би судити всю політичну еліту Європейського Союзу! Щось таке сталося з Юлією Тимошенко. Я не став би робити з пані Тимошенко мученицю. Але очевидно, що вона була засуджена на підставі закону, щодо якого президент Янукович визнав, зокрема у розмові з європейськими політиками на конференції у Ялті, що він є анахронізмом радянської доби. Це ненормальний закон. Відмовки Януковича, мовляв, він не може втручатися у незалежне правосуддя (сміється – прим. ред.), є несерйозними. По-перше, в Україні немає незалежного правосуддя. По-друге, з огляду на те, що більшість у Верховній Раді мають соратники Януковича, не мало би бути жодних проблем із тим, аби привести законодавство у відповідність до міжнародних демократичних  стандартів.

 

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар