Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Екс-омбудсмен вважає Тимошенко політв’язнем за визначенням

0 14

Колишній уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова вважає, що колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко підпадає під визначення поняття “політичний в’язень”, яке прийняла Парламентська асамблея Ради Європи 3 жовтня.

“Я вітаю позицію ПАРЄ щодо визначення терміна політв’язень. Це є надзвичайно важливим, і принаймні за трьома позиціями пані Тимошенко може бути визнана політв’язнем з погляду визначення, яке дала Рада Європи”, – сказала вона.

Карпачова також повідомила, що зустрічалася з генеральним секретарем Ради Європи Турб’єрном Ягландом, і під час зустрічі він вказав на істотний вплив виконавчої влади України на роботу судової системи. З її слів, Рада Європи сумнівається в тому, що цю проблему зможе вирішити новий Кримінальний процесуальний кодекс.

Як повідомлялось, юридичний комітет ПАРЄ має намір проаналізувати ситуацію в Україні на наявність політичних в’язнів.

Відповідно до резолюції ПАРЄ, політичним в’язнем є особа, яку затримали і позбавили волі, порушивши положення Європейської конвенції про захист прав людини; громадянин, якого затримали із політичних причин без зв’язку з будь-яким злочином, або тривалість позбавлення волі перевищує встановлені строки за злочин, у якому звинувачуються особа. Також таким в’язнем визнається особа, затримання якої є результатом несправедливого розгляду, пов’язаного з політичними мотивами влади.

Як повідомляють “Українські новини”, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини та співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров вважає, що Тимошенко і колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко підпадають під визначення поняття “політв’язень”, яке дала ПАРЄ.

 

Залиште коментар