Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Екс-мера Алушти звільнили від відбування 7 років покарання

0 20

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ прийняв рішення звільнити від відбування покарання з випробувальним терміном 62-річного засудженого колишнього Алуштинського міського голови Олексія Нечаєва. Про це повідомили в прес-службі Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової.

У повідомленні наголошується, що, здійснюючи за дорученням Карпачової моніторинг стану дотримання прав ув’язнених у Сімферопольському слідчому ізоляторі, представники омбудсмана виявили в медичній частині СІЗО важко хворого Нечаєва. Його стан здоров’я був настільки критичним, що засуджений ледве говорив і не міг піднятися з лікарняного ліжка, зазначили в прес-службі.

Як з’ясувалося, Алуштинським міським судом від 11 жовтня 2010 року без урахування всіх обставин справи, стану здоров’я, віку та інших обставин, що пом’якшують вину Нечаєва, було призначено дуже суворе покарання – 7 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень, якими не було заподіяно істотної шкоди державним інтересам. Інкриміновані йому матеріальні збитки в розмірі 29 тисяч гривень були повністю погашені звинуваченим у справі ще до вироку суду.

«За п’ять місяців перебування в Сімферопольському СІЗО в ув’язненого, інваліда ІІ групи, загострилися хронічний пієлонефрит єдиної нирки, цукровий діабет, гіпертонія, кардіосклероз, а також ускладнилося протікання інших хронічних хвороб. Відбування покарання в такому критичному стані за ґратами прирікало Нечаєва на смерть. Самопочуття ув’язненого значно погіршилося під час його двотижневого виснажливого етапування з Сімферополя на Чернігівщину – в Менську виправну колонію через СІЗО Одеси, Києва і Харкова. Етапований був на межі життя і смерті, оскільки не міг отримати ні спеціалізованої медичної допомоги, ні відповідного діабетичного харчування, ні належних санітарних умов.

З часу відкриття провадження омбудсман України почала вживати невідкладні заходи, направлені на відстоювання головного права людини – права на життя. Перш за все вдалося зупинити жахливе етапування ув’язненого, тільки-но доставленого в Київське СІЗО», – говориться в повідомленні.

«Етаповані в’язні часом місяцями не мають права на отримання продуктових або медичних передач, вже не кажучи про відповідне лікування», – зазначила Карпачова, яку цитує її прес-служба.

У зв’язку з цим, Уповноважений з прав людини звернулася до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з проханням ретельно розглянути касаційну скаргу адвоката засудженого і подання омбудсмана. Прислухавшись до аргументів захисту і Уповноваженого з прав людини, Вищий спеціалізований суд України пом’якшив покарання засудженому до 5 років позбавлення волі і звільнив від відбування покарання з випробувальним строком на 2 роки.

Теги:

Нечаєв О., Омбудсман

Джерело:

Главред

Залиште коментар