Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Екологи пропустили до України радіаційний вантаж

16

За злочинну службову недбалість, що призвела до тяжких наслідків прокуратура Одеської області порушила кримінальну справу стосовно чиновників відділу екологічного і радіологічного контролю одного з прикордонних постів в Одеській області, які пропустили на територію України радіаційно небезпечний вантаж.

Установлено, що службовими особами у пункті пропуску через державний кордон посту екологічного контролю неналежним чином здійснено радіологічний контроль вантажу судна, що прибуло у порт.

На вантаж видано екологічну декларацію. Однак при повторному радіологічному дослідженні виявлено факт перевищення допустимої норми потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання у понад 6 разів.

За даними Державної санітарно-епідеміологічної служби Одеської області перевезення по території держави та використання у побуті цього радіаційно забрудненого вантажу вкрай небезпечно для населення та може призвести до численних випадків захворювання з можливими летальними наслідками.

У прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України, уточнили, що вантаж – товари народного споживання, транспортувалися з Китаю через Україну до Республіки Молдова.

У зв’язку з неможливістю знищення забрудненого вантажу, він підлягає зберіганню на спеціалізованому підприємстві протягом понад 50 років. Вартість такого зберігання радіаційного вантажу коштуватиме державі близько 2 млн грн.

Теги:

екологічний контроль

Джерело:

ГПУ

Комментарии