Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Екологи пропустили до України радіаційний вантаж

0 16

За злочинну службову недбалість, що призвела до тяжких наслідків прокуратура Одеської області порушила кримінальну справу стосовно чиновників відділу екологічного і радіологічного контролю одного з прикордонних постів в Одеській області, які пропустили на територію України радіаційно небезпечний вантаж.

Установлено, що службовими особами у пункті пропуску через державний кордон посту екологічного контролю неналежним чином здійснено радіологічний контроль вантажу судна, що прибуло у порт.

На вантаж видано екологічну декларацію. Однак при повторному радіологічному дослідженні виявлено факт перевищення допустимої норми потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання у понад 6 разів.

За даними Державної санітарно-епідеміологічної служби Одеської області перевезення по території держави та використання у побуті цього радіаційно забрудненого вантажу вкрай небезпечно для населення та може призвести до численних випадків захворювання з можливими летальними наслідками.

У прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України, уточнили, що вантаж – товари народного споживання, транспортувалися з Китаю через Україну до Республіки Молдова.

У зв’язку з неможливістю знищення забрудненого вантажу, він підлягає зберіганню на спеціалізованому підприємстві протягом понад 50 років. Вартість такого зберігання радіаційного вантажу коштуватиме державі близько 2 млн грн.

Теги:

екологічний контроль

Джерело:

ГПУ

Залиште коментар