Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Дискусія про перейменування міліції триває

13

Окрім профспілкового законопроекту про заміну міліції поліцією, свою законодавчу ініціативу підготували депутати. Новий закон вони хочуть прийняти до Євро-2012.

Від “профспілкового” законопроект нардепів відрізняється тим, що передбачає нову форму, наявність поліції та жандармів. На останніх буде покладено функції патрульних, тоді як поліцейські займатимуться розшуком, проведенням спецоперацій і т. п., повідомляє газета “Сегодня”.

“Зразки форми вже готові, – говорить один із авторів проекту народний депутат Василь Грицак (Партія регіонів). – У поліцейських вона буде темно-синьою – як у французьких, у жандармів – чорною. Що стосується зарплати, то у рядового складу вона повинна бути близько 500 доларів (зараз близько 2000 грн), у керівництва – на 500 доларів більше. Крім того, у Тернопільській та Рівненській областях не може бути генеральських посад. Не тому, що це західні області, а враховуючи кількість підлеглих”.

Законопроект Грицака планується обговорити 15 травня на раді Союзу генералів органів внутрішніх справ, потім його виставлять на сайт союзу, а потім подадуть у Раду.

Ще в серпні 2010 року у МВС було створено робочу групу з перейменування міліції. Зокрема робоча група мала вирішити, наскільки із фінансової точки зору це буде витратно.

Нагадаємо, що подібне перетворення правоохоронних органів уже відбулося в Росії. Так там 1 березня набув чинності закон “Про поліцію”, згідно з яким усі співробітники міністерства внутрішніх справ РФ виводяться за штат, щоб бути прийнятими на роботу вже як російські поліцейські.

Теги:

реформа МВС
Комментарии