Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Два роки судів через українську мову

0 66

Відтепер у львівських магазинах побутової техніки можна придбати пральні машинки з україномовною панеллю управління. Цього домігся викладач Львівського національного університету імені Івана Франка Святослав Літинський.

«Почалося це все з того, як я замовив пральну машинку через Інтернет. Я її розпакував і  побачив, що там написи не відповідні до законодавства. Зателефонував до  компанії-виробника і просив, щоб це виправили, бо якщо таке маркування не відповідає  законодавству, значить товар з недоліком. Тож цей недолік або продавець, або виробник  повинні виправити. Але мені відмовили”, — розповів інтернет-виданню Захід.нет Літинський. Тоді викладач повернув пралку та майже два роки судився із компанією Samsung Ukraine.  Окрім того в суді зазначили, що з такими позовами мали б звертатися управління захисту  прав споживачів. Проте там кажуть, що закон неоднозначний, коли йдеться саме про  маркування панелі управління побутовою технікою. Тому й порушення прав споживача як  такого немає.

Суд прийняв рішення, що права позивача Літинського не порушені.

«Врешті-решт суд встановив, що законодавство про мови порушується виробником  пральних машинок, але особисто моє право на інформацію не є порушене», — додав  викладач.

Проте зовнішні панелі пральних машинок Samsung Ukraine виробник все ж почав  маркувати українською мовою. Цього і домагався викладач.

Джерело:

Захід нет

Залиште коментар