Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Думка фахівця: новий КПК зробить правову вакханалію в суспільстві

0 12

За словами політика, нового варіанту Кримінально-процесуального кодексу, який був ухвалений, ще ніхто не бачив і не може побачити. Бо здійснювалося його техніко-юридичне опрацювання, яке потягнуло за собою фактично зміни до тексту. А в такому документі як КПК, зазначив він, одна кома означає дуже багато.

“Цей Кримінально-процесуальний кодекс тільки може погіршити, а не поліпшити ситуацію. Він зробить правову вакханалію в суспільстві, погіршить захист людей. Обмежить ще більше бідних і більше допоможе багатим”, – наголосив депутат.

На думку Ю.Кармазіна, новий КПК допустить таке свавілля, як можливість доступу в непублічні місця. Тобто звичайний кабінет зможуть обшукати, поставити засоби зйому інформації тощо. “І це все, що заборонено нинішнім кодексом, буде заборонено абсолютно легально…. Збільшується кількість злочинів, які буде розслідувати таємна міліція, тобто СБУ. Хоча в Європі таємна поліція взагалі не має функцій розслідування”, – зазначив він.

Депутат також наголосив, що в новому кодексі не передбачено змагальності процесу, бо вона є тільки декларативною. “Плата за адвокатські послуги, усе інше, буде тільки піднята. Буде вакханалія з розслідуванням справ. Фактично ставиться хрест на процесуальній самостійності слідчого. Буде введено процесуальне керівництво прокуратури за розслідуванням, буде обмежено та принижено конституційну роль Верховного суду України”, – зазначив політик.

Тому народний депутат пропонує Президентові Віктору Януковичу накласти вето на новий Кримінально-процесуальний кодекс.

 “Я раджу Януковичу накласти вето на його власний закон, який ним ініційований. І відкрити очі та подивитися. Не збільшувати зла, яке й так сьогодні збільшується в геометричній прогресії з кожним днем перебування цього Президента, цього уряду при владі”, – наголосив Ю.Кармазін і додав, що якщо сьогодні вбивці ходять серед нас, то за нового КПК ситуація ще погіршиться.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав тексти Кримінально-процесуального кодексу України та закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України” і направив їх на підпис Президенту Україну Віктору Януковичу.

Теги:

Кримінально-процесуальний кодекс

Джерело:

УНН

Залиште коментар