Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Друга спроба обрати Омбудсмана відбудеться після 4 квітня

0 18

Наступного дня після нерезультативного голосування 15 березня, тобто 16 березня, почався новий 20-денний період підготовки документів і висунення кандидатів на посаду Омбудсмана, засідання комітету, спецперевірки.

“За моїми підрахунками, це триватиме до 4 квітня. Поки до Комітету ніякі документи ще не надходили. Ті, хто балотувався раніше, може бути висунутий повторно. Закон не обмежує кількість голосувань за одну і ту ж кандидатуру”,- сказав Голова Комітету з прав людини Олег Зарубінський в інтерв’ю ВВС.

Серед можливих кандидатів називають нинішню виконувачку обов’язків Уповноваженої з прав людини Ніну Карпачову, голову Української Гельсінської спілки Євгена Захарова, урядову уповноважену України в Європейському суді з прав людини Валерію Лутковську.

Один з можливих кандидатів на посаду омбудсмена, правозахисник Євген Захаров сказав минулого тижня на зустрічі з журналістами, що вироки екс-урядовцям Юлії Тимошенко і Юрію Луценку є кримінальним переслідуванням політичних опонентів. Саме ці теми стануть”лакмусовим папірцем” під час наступного обрання Уповноваженого ВР з прав людини.

Пані Лутковська , наприклад, досить загально прокоментувала ВВС Україна, які кроки вона робитиме, в разі обрання омбудсменом, щодо ув’язнених Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.

“Будь-які кроки потрібно робити після аналізу нинішнього стану речей. На сьогодні я маю можливість проаналізувати лише їх скарги до Європейського суду з прав людини, які були подані давно і враховували той стан речей. Сьогодні я не маю можливості проаналізувати нинішню ситуацію. Я не знаю, якого висновку дійде Європейський суд”, – каже Валерія Лутковська, яка є в цьому суді адвокатом держави.

Теги:

Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Захаров Євген, Лутковська Валерія

Джерело:

Бі-Бі-Сі

Залиште коментар