Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ДПАУ має намір отримати право самостійно порушувати кримінальні справи проти фіктивних підприємств та центрів конвертацій

0 30

Державна податкова адміністрація має намір отримати право самостійно порушувати кримінальні справи проти фіктивних підприємств і центрів конвертацій, тимчасом як нині матеріали передаються до МВС, повідомляє «Коммерсант-Україна».

Як стало відомо, ДПАУ розробила законопроект про внесення змін до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів з метою розширення повноважень податкової міліції. За словами джерела у Мінфіні України, працівники податкової мають намір отримати право порушувати кримінальні справи за фактами виявлення фіктивних підприємств і центрів конвертацій. На сьогодні податкова міліція має можливість проводить дізнання та досудове слідство, узагальнювати зібрані матеріали і передавати їх до МВС. Порушувати кримінальні справи податкова міліція може тільки у разі доведеності факту ухилення від сплати податків (ст. 112 Кримінально-процесуальні кодекси).

У прес-службі податкової міліції ДПАУ коментувати проект відмовилися. Неофіційно у відомстві пояснили, що розширення повноважень потрібне для оперативнішого реагування на дії фіктивних підприємств.

За даними ДПАУ, за 9 міс. податкова міліція виявила та припинила діяльність 197 центрів конвертацій, на банківських рахунках заблоковано і стягнуте з фірм з ознаками фіктивності майже 100 млн грн. Розкрито 1865 злочинів щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, обвинувальльні вироки суди ухвалили за 1824 справами.

Залиште коментар