Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Домашнє насильство: прихована реальність

0 16

Жертви сімейного насильства все менше звертаються до державних органів. Однак експерти заявляють, що проблема дуже гостра і випадків знущань не меншає, а швидше навпаки.

В управлінні з питань сім’ї та молоді Львівської ОДА повідомили, що у другому кварталі цього року фактів насильства поменшало. Керівник управління Анатолій Ігнатович запевняє, що така тенденція спостерігається в цілому в Україні. На думку чиновника, позитивного результату вдалося досягти завдяки злагодженій роботі з правоохоронцями.

Проте громадські експерти з питань протидії насильству щонайменше дивуються оптимізму управлінців.

Лише за останні півроку на «гарячу телефонну лінію» правозахисного центру «Ла Страда Україна» звернулося понад 6 тисяч осіб з проблемою насильства. Керівник центру Катерина Левченко для DW зазначила, що насильство у сім’ї – явище приховане, і реального відображення ситуації немає. Щодо статистики державних управлінь, то вона не показова, каже експерт, бо в управління мало хто звертається. Спочатку потерпілі йдуть в міліцію, громадські організації чи психологічні центри. Загалом фіксують лише приблизно 10% від всієї кількості фактів.

Як показало дослідження компанії Gfk, 44% населення України впродовж життя в той чи інший спосіб потерпає від насильства, і 75% з них взагалі нікуди не зверталися, а решта – переважно до родичів.

Теги:

насильство, права людини

Джерело:

Німецька хвиля

Залиште коментар