Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

До витрат на юридичні послуги в господарському судочинстві відноситься лише оплата послуг адвоката

0 15

Конституційний Суд України офіційно обнародував Рішення КСУ у справі з конституційного звернення приватного малого підприємства-фірми «Максима» про офіційне тлумачення положень частини 1 статті 59 Конституцій України, частини 1 статті 44 Господарського процесуального кодексу України (справа про відшкодування витрат на юридичні послуги в господарському судочинстві).

КСУ встановив, що положення частини 1 статті 44 ГПК, згідно з якими до судових витрат віднесені витрати, пов’язані з оплатою послуг адвокатів, в контексті статті 59 Конституцій України слід розуміти так, що до складу судових витрат, що підлягають відшкодуванню юридичній особі в господарському судочинстві, відносяться суми сплачені такою особою лише за послуги адвоката.

Фактично, КСУ визнав, що надавати юридичні послуги може і фахівець в галузі права, але компенсуватися витрати будуть лише за послуги, надані адвокатом, повідомляє «Юридична практика».

В той же час КСУ відзначив, що це не унеможливлює законодавче врегулювання питання про відшкодування вказаних витрат стороні у справі, якщо послуги будуть надані не лише адвокатом, але і фахівцем в галузі права.

Суддею-доповідачем у справі виступив суддя КСУ Володимир Кампо, а оголосив рішення в.о. голови КСУ Сергій Винокуров.

Теги:

КСУ, господарське судочинство, адвокат

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар