Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

До відповідальності за інформацію притягають лише дрібних чиновників

0 14

За десять місяців дії закону  України «Про доступ до публічної інформації» судами України визнано правопорушниками в основному дрібних службовців органів місцевого самоврядування та сільських голів. Не зафіксовано жодного випадку, коли б у суді розглядалися справи, що стосувалися міських голів обласних центрів, голів обласних адміністрацій, прокурорських працівників, міліції чи апарату суду. Про це на засіданні прес-клубу на тему: «Як суди Львівщини реагують на виконання органами влади Закону «Про доступ до публічної інформації?» повідомила програмний директор інформаційно-правового центру «Наше право» Оксана Ващук.

За її словами, за 10 місяців судами України прийнято 43 рішення з приводу притягнення до адміністративної відповідальності працівників-розпорядників інформації. Власне така кількість рішень суду розміщена в Єдиному державному реєстрі судових рішень у відкритому доступі в мережі Інтернет. З них – чотири рішення апеляційних інстанцій. З 39 рішень першої інстанції до відповідальності притягнуто 21 службовця, у 18 випадках провадження у справі було закрито з різних причин.

До правопорушників потрапили: чотири дрібних службовця   органів місцевого самоврядування, 10 сільських голів, один службовець органу державної влади, котрий не займає керівної посади, чотири працівника державних або комунальних підприємств, два директори юридичних осіб приватного права.

Якщо говорити про розмір штрафів, то суди проявляють переважно одностайність  — 425 грн. Лише один сільський голова сплатив 500 грн, а директорка приватного підприємства – 510 грн.

Теги:

публічна інформація

Джерело:

portal.lviv.

Залиште коментар