Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

До суду через приховування інформації

0 13

Залізничний суд Сімферополя відмовився задовольнити вимогу кримської газети «Собитія» зобов’язати мерію міста надати інформацію про витрати міського бюджету. На думку журналістів тижневика, тим самим суд допоміг міськраді приховати від виборців важливу інформацію. Редакція газети має намір оскаржити це рішення в Апеляційному суді Криму.

Свій запит журналісти відправили чиновникам ще до ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації», тож відстояти їм своє право на вільне її отримання виявилося дуже складно. У грудні минулого року редакція газети, отримавши неповні відповіді на низку інформаційних запитів, вирішила у суді домагатися від міськради і виконкому оприлюднення необхідних даних. Здебільшого йшлося про матеріально-технічне забезпечення діяльності депутатів і ради, яке здійснюється за бюджетні кошти, а також оплати праці чиновників.

Журналісти відзначають, що новий закон «Про доступ до публічної інформації», справді дещо полегшив їхню роботу. Однак не всі чиновники дотримуються нового законодавства. Найбільше претензій – до працівників згаданої Сімферопольської міськради.

Нещодавно ще одна сімферопольська газета – «Пєрвая кримская» – подала позов до суду з вимогою примусити міських чиновників поділитися публічною інформацією. Журналісти просили від міськради дані про те, кому в останні пів року в Сімферополі виділялася земля, але отримали відмову.

У такій же ситуації опинилися й представники сімферопольської громадської організації «Демократичний альянс». За словами її голови Світлани Єрещенко, члени цієї організації подають до суду на керівника Республіканського комітету у справах національностей і депортованих громадян. Голова Рескомнацу автономії відмовився надати інформацію про те, кому виділяють житло за програмою облаштування раніше депортованих.

Теги:

Закон України «Про доступ до публічної інформації»

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар