Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

До КСУ надійшло подання щодо конституційності тимчасового порядку призначення та звільнення суддів з адмінпосад.

0 16

До Конституційного суду України (КСУ) 3 лютого ц.р. надійшло конституційне подання 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради України “Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад” від 30 травня 2007 року № 1098-V. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Згідно із регламентом КСУ конституційне подання передано на вивчення в секретаріат Суду.

Нагадаємо, відповідно до зазначеної постанови голову суду, заступника голови суду (крім голови Верховного суду України та заступників голови ВСУ) призначаються на посаду строком на п’ять років із числа суддів відповідного суду та звільняються із посади Вищою радою юстиції на підставі рекомендації: Ради суддів України (а щодо спеціалізованих судів – відповідної ради суддів); голови ВСУ (а щодо спеціалізованих судів – голови відповідного вищого спеціалізованого суду); зборів суддів відповідних судів; члена Вищої ради юстиції.

Порядок, за яким Президент України призначає та звільнює із посад голів і заступників голів судів, КСУ визнав неконституційним 16 травня 2007 р.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар