Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

До Донецького суду надійшло 42 позови у справі «героя Бандери»

0 31

Донецький окружний адміністративний суд порушив 42 справи про скасування президентського указу «Про присвоєння Бандері звання Героя України» від 20 січня 2010 року. Про це з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень повідомив координатор громадської організації «Гармонія та порядок» Дмитро Гудима, пише «Українська правда».

За даними Гудими, позитивне рішення за позовом ухвалила тільки суддя Каріне Абдуркадирова. Решта дванадцять суддів ДОАС, до яких були направлені справи по 41 позову, відмовили позивачам.

Гудима зазначає причини, за якими було відмовлено в ухваленні позовів до розгляду: «На думку більшості цих суддів зазначений указ не є актом індивідуальної дії, а є нормативним і створює норму загального характеру. Тобто указ стосується прав і інтересів не тільки нагородженої персони, його родичів і самого президента, а невизначеного кола осіб і призначений для неодноразового застосування. Тому питання про його скасування, на думку суддів, може ставитися тільки в Окружному адміністративному суді Києва».

В окремих випадках судді відмовляли позивачам через те, що до заяв не були додані необхідні документи, а також не була конкретиризирована особа відповідача. У низці випадків відмова відбулась через «суто політичну мотивацію позивачів щодо скасування акту глави держави».

Нагадаємо, ДОАС задовольнив позов до президента про скасування указу про нагородження Степана Бандери званням Героя України. Віктор Ющенко оскаржив в Апеляційному адмінсуді Донецької області рішення суду першої інстанції. Таким чином, указ про нагородження Бандери залишився чинним.

Джерело:

proUA

Залиште коментар