Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Дніпропетровці пишуть “чорну книгу”

0 18

У Дніпропетровську створюють «чорну книгу», куди внесуть прізвища слідчих, прокурорів, суддів, які застосовували тортури або ухвалювали неправомірні рішення, ламаючи людські долі. Вкажуть у книзі також прізвища потерпілих від свавілля «правоохоронців». Це ініціатива місцевих правозахисників та громадських активістів. Вони констатують: до такої книги можуть увійти сотні прізвищ. Між тим у міліції за останній рік не оприлюднили жодного факту застосування катувань і запевняють, що вживають заходів для профілактики таких злочинів.

 52-річний павлоградець Ігор Рижков у 1988 році був засуджений до найвищої міри покарання на ті часи – розстрілу за злочини, у яких набагато пізніше зізнався «павлоградсько-пологівський маніяк» Сергій Ткач. Життя панові Рижкову врятувало диво: один із суддів висловив особливу думку щодо його справи і смертну кару йому замінили на 10-річне ув’язнення. Жоден з тих, хто відправляв його на розстріл, каже чоловік, досі не притягнутий до належної відповідальності.

Загалом за злочини «пологівського маніяка» відбули покарання п’ятеро людей.

За словами одного з ініціаторів ідеї, юриста і журналіста Сергія Довгаля, до книги можуть вписати сотні прізвищ.

Між тим дніпропетровська міліція за останній рік не оприлюднили жодного факту застосування тортур в правоохоронних органах. На інформаційний запит, де Радіо Свобода просило поінформувати про статистику таких злочинів, з обласного управління міліції відповіли: цього року кримінальних справ за такими фактами не порушували, а загалом – проводять профілактику.

Теги:

тортури

Джерело:

Радіо свободи

Залиште коментар