Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ДКЦПФР визнала неможливим встановлення кореспондентських відносин українськими депозитаріями з іноземними за теперішніх законів

0 15

Встановлення кореспондентських відносин українськими депозитаріями з іноземними депозитарними установами в умовах чинного законодавства неможливе, вважає Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку України (ДКЦПФР).

Своїм рішенням від 06.08.2008 р. №875, опублікованим у вівторок, Комісія доручила керівникові її апарату Юрієві Назаренку забезпечити аналіз нормативної бази щодо встановлення кореспондентських відносин між українськими депозитаріями.

При цьому, у разі потреби, необхідно розробити проекти необхідних змін в нормативно-правову базу, сказано у рішенні ДКЦПФР.

Національний депозитарій України (НДУ), який згідно із законом про Національну депозитарну систему має виключну функцію встановлення кореспондентських відносин з іноземними депозитарними установами, в квітні і травні цього року заявив про встановлення таких відносин з Центральним депозитарієм Австрії і російським Центральним московським депозитарієм.

ДКЦПФР, якій уряд передав в управління 86% акцій НДУ, перебуває в конфлікті з нинішнім керівництвом Нацдепозітарію і наразі не може його змінити. Комісія підтримала створений цього року за участю Національного банку України «Всеукраїнський депозитарій цінних паперів», в якому, крім 25% НБУ, близько 60% належить акціонерам найбільшого в країні депозитарію «Міжрегіональний фондовий союз», що створює хороші умови для створення на їх базі центрального депозитарію. Крім того, ДКЦПФР розробила нову редакцію закону про Національну депозитарну систему, що передбачає в ній два рівні, а також відмову від випуску цінних паперів в документарній формі.

Залиште коментар