Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ДКЦПФР відмовилася від обов’язкових рейтингів.

0 19

Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) відмінила обов’язкове отримання емітентом рейтингу уповноваженого агентства при емісії корпоративних, муніципальних облігацій, іпотечних сертифікатів і сертифікатів фондів операцій з нерухомістю. Про це пише «Комерсант-Україна».

Раніше рейтинг могло присвоїти або уповноважене рейтингове агентство (зараз – тільки “Кредит-Рейтинг”), або визнані комісією міжнародні агентства. Тепер же разом з пакетом документів для реєстрації випуску цінних паперів емітент за бажанням подаватиме звіт рейтингового агентства, а такий рейтинг зможе привласнити будь-яке агентство.

Ці ініціативи комісії суперечать ст. 4-1 закону “Про державне регулювання ринку цінних паперів”, в якій сказано: “Визначення рейтингової оцінки … вимагають всі види емісійних цінних паперів, які не розподіляються між засновниками або серед наперед певного кола осіб і можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися і продаватися на біржі”. У ДКЦБФР визнали, що для відміни заборони на обов’язкове рейтингування необхідно внести зміни до цього закону. “Але якщо в пакеті документів, який буде поданий в комісію, не буде рейтингу, це не стане підставою для відмови в реєстрації”, – сказав глава ДКЦПФР Сергій Петрашко. За його словами, законопроект, який відмінить обов’язковість рейтингів, зареєстрований у Верховній Раді.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар