Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ДКЦПФР схвалила законопроект, що посилює фінансовий моніторинг за учасниками фондового ринку

0 38

На засіданні Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку був затверджений проект закону, яким посилюється фінансовий моніторинг на фондовому ринку, зокрема, вносяться зміни до Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», пише «Комерсант Україна». Документ забороняє участь фізичних осіб у статутному капіталі фондових бірж і депозитаріїв, а фізичним особам, що мають судимість, буде заборонено участь в акціонерному капіталі торговців цінними паперами, зберігачів, реєстраторів і компаній з управління активами.

Як повідомив начальник управління аналітичного забезпечення ДКЦПФР Максим Лібанов, проект закону розроблено відповідно до рекомендацій Міжнародної організації боротьби з відмиванням грошей (FATF). «За рекомендацією FATF не допускається участь фізичних осіб в інфраструктурних об’єктах фондового ринку. Ці рекомендації було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів», — зазначив М. Лібанов.

Утім, документ дозволяє професійним учасникам фондового ринку створювати підрозділи за межами України, але тільки за згодою комісії і в передбаченому ДКЦПФР порядку. «Наразі створення окремих підрозділів за кордоном ніяк не регламентоване. Все, що в нас прописано, так це створення підрозділів в Україні», — зазначив М. Лібанов.

Залиште коментар