Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Діти чекають суду в СІЗО по 2-3 роки

0 33

Більшість заарештованих неповнолітніх правопорушників без суду утримують у слідчих ізоляторах більше року, причому багато з них сидять за незначні злочини.

Про це виданню ZN.UA розповів уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко. “За останні дев’ять місяців спілкування з дітьми, коли я відвідував СІЗО, то виявив, що переважна частина дітей перебуває там понад рік. Дехто — понад два роки, а один навіть близько трьох років. Тобто поки триває слідство, дитина перебуває у в’язниці”, — заявив він.

Павленко зазначив, що переважна більшість дітей (що в СІЗО, що в колоніях) сидять за незначні злочини.

“Основну “школу” вони проходять саме в СІЗО. Наколки, жаргон, система поведінки, відчуття себе авторитетом — усе це діти освоюють у СІЗО. Бо колонія — все-таки вже дитяча установа”, — зазначив Павленко.

За його словами, найголовніше — не допустити вчинення дитиною повторного злочину з допомогою систем медіації, пробації.

“Винесення вироку про позбавлення волі дитини має відбуватися тільки в крайньому випадку — тяжкого злочину або коли ні медіацію, ні пробацію щодо дитини застосувати неможливо”, — вважає він.

“Ми, звичайно, вже трохи гуманізували своє правосуддя, коли за перший нетяжкий злочин дитина отримує умовне покарання. Але робота з такою дитиною сьогодні зводиться до кримінально-виконавчої інспекції та підпису. Через це повторна злочинність зростає з року в рік. Більше того, якщо навіть дитина не скоїла повторного злочину, цей шлейф за нею тягнеться”, — додав уповноважений.

За даними ZN.UA, станом на 1 квартал 2012 року у виправних колоніях України знаходиться 1330 дітей. 662 — взято під варту, у слідчих ізоляторах. 4433 — засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, перебувають на обліку в підрозділах кримінально-виконавчої інспекції.

Крім того, у структурі Державної кримінально-виконавчої служби України функціонують два дитячі будинки при виправних колоніях для утримання засуджених жінок, в яких виховується 103 дитини у віці до трьох років.

Теги:

ювенальна юстиція

Джерело:

Дзеркало тижня

Залиште коментар