Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Діяльність колекторів в Україні буде внормована базовим законом

0 19

Для унормування діяльності колекторів в Україні буде запропонований базовий закон. Такої домовленості було досягнуто у ході засіданні робочої групи з розробки проекту закону про колекторську діяльність, яка відбулася 6 квітня в Міністерстві юстиції за участю Міністра юстиції Миколи Оніщука.

За ініціативи колекторських організацій, члени робочої групи відмовилися від унормування діяльності колекторів через внесення змін до чинного законодавства, зокрема до статті 9 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” з наступною розробкою ліцензійних умов провадження колекторської діяльності. У ході засідання перевага була віддана рішенню про розробку базового закону про колекторську діяльність та колекторські організації.

При цьому, за основу буде взято законопроект, розроблений Міністерством юстиції України. Зокрема, позитивний висновок на мін’юстівський законопроект надав Національний банк України. Протягом тижня законопроект буде доопрацьовано з урахуванням нормопроектних пропозицій колекторських організацій.

Закон визначатиме предмет та принципи колекторської діяльності, поняття «суб’єкт колекторської діяльності» та «колектор», вимоги до них, засади провадження колекторської діяльності, права та обов’язки цих суб’єктів. Закон міститиме норми щодо державного регулювання колекторської діяльності через механізм ліцензування, а також, передбачатиме необхідність утворення Державного реєстру суб’єктів колекторської діяльності.

Планується, що проект закону буде винесений на розгляд Верховної Ради у якості законодавчої ініціативи Уряду.

Як повідомлялося, домовленості про створення робочої групи були досягнуті 3 березня 2009 року під час зустрічі Міністра юстиції Миколи Оніщука з представниками колекторських організацій. Зустріч відбулася за ініціативи Міністерства юстиції та Національного банку України.

До робочої групи увійшли представники Міністерства юстиції. Зокрема, групу очолив заступник Міністра юстиції Леонід Єфіменко. Крім того, на пропозиції Національного банку та колекторських організацій до робочої групи включено представників НБУ, Асоціації українських банків та низки організацій, що здійснюють колекторську діяльність.

Залиште коментар