Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Децентралізація – головний антикорупційний проект України

0 19

Головним антикорупційним проектом країни є децентралізація. І сьогодні Мінрегіон працює у трьох основних напрямках боротьби з корупцією. Це переформатування Державного фонду регіонального розвитку та децентралізації у сферах будівництва та земельних відносин. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час виступу на Міжнародній антикорупційної конференції «Запобігаємо. Боремося. Діємо ».
«З корупцією треба боротися попроектно, знищуючи її галузь за галуззю, сфера за сферою. Інакше це не реальна боротьба, а просто декларації », – зазначив він.
Геннадій Зубко зазначив, що Мінрегіон системно займається питанням запобігання корупційних ризиків. Цей шлях розпочався з прийняття в цьому році Закону «Про основи державної регіональної політики», яким визначено систему органів, що беруть участь у реалізації державної регіональної політики, стратегічних і планових документів і фінансових інструментів.
«Цей закон і наступні підзаконні акти Уряду розроблялися з урахуванням кращого європейського досвіду щодо фінансування програм і проектів регіонального розвитку. І цей досвід фактично втілений в розроблених процедурах підготовки, оцінки та відбору проектів Державного фонду регіонального розвитку (ГФРР) », – сказав Віце-прем’єр-міністр.
За словами чиновника, ці процедури максимально прозорі і відкриті – регіональна комісія відбирає проекти на основі конкурсу, процедура відбору транслюється в он-лайн режимі. «Весь процес відбувається без втручання центральної влади, на місцях самостійно визначають напрямки й проекти, які потрібно фінансувати», – підкреслив він.
Геннадій Зубко також зазначив, що вся інформація ГФРР про проекти, їх проходженні, відборі, фінансуванні і терміни реалізації розміщені на відкритій он-лайн платформі (http://dfrr.minregion.gov.ua), де кожен може дізнатися повну інформацію про роботу фонду.
Він додав, що питання регіонального розвитку пов’язаний з реалізацією інвестиційних проектів, спрямованих на досягнення цілей державної та регіональних стратегій розвитку. Такі проекти можуть фінансуватися з Державного фонду регіонального розвитку. Сьогодні вже реалізується 785 проектів, на них виділено 2,9 млрд. Грн.
Разом з європейськими партнерами на сайті Мінрегіону була створена перша в Україні on-line платформа, де розміщена вся інформація про регіональних проектах, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ГФРР. Для подальшої мінімізації корупційних ризиків Мінрегіон надасть можливість всім конкурсантам розміщувати свої пропозиції, додав Геннадій Зубко. На сайті буде вестися моніторинг та оцінка ефективності використання бюджетних коштів виконавцями таких проектів.

Джерело:

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залиште коментар