Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держземінспекція інформує: комісії не дочекалися, натомість почалися погрози…

0 23

У громадсько-політичному незалежному щотижневику «Вгору» (м. Херсон) недавно надруковано статтю «Під п’ятою криміналу», в якій оприлюднено інформацію про підпал особистого автомобіля начальника Скадовського міжрайонного відділу Управління з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області Гопанчука М.Ф. невідомими особами. За інформацією Держземінспекції, встановлено, що з метою припинення незаконної роздачі земель, у тому числі рекреаційного призначення на узбережжі Чорного моря у межах території Скадовського району, яку організували працівники відділу земельних ресурсів у районі та керівні працівники райдержадміністрації, протягом 2008-2009 років Гопанчук М.Ф. неодноразово звертався до прокурора та в інші правоохоронні структури району щодо вжиття заходів.

У межах своєї компетенції Гопанчук М.Ф. брав участь у підготовці неодноразових звернень депутатів Скадовської міської ради до Президента України, керівників Верховної Ради, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України про системні порушення земельного законодавства на території міста та району.

Зазначені звернення поверталися на перевірку до Скадовської райпрокуратури і зводилися до формальної відписки. Згідно з матеріалами перевірки, спеціалістами Управління з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області, за безпосередньої участі Скадовського міжрайонного відділу, на адресу прокуратури Скадовського району направлено 9 клопотань щодо припинення через суд права власності та користування земельними ділянками загальною площею 671,37 га, у тому числі і на землі рекреаційного призначення.

Також Херсонською облдержземінспекцією на адресу Скадовської райдержадміністрації направлено 8 клопотань про відміну розпоряджень про надання дозволів щодо відведення земельних ділянок у власність та оренду, прийнятих з порушенням вимог земельного законодавства, на земельні ділянки загальною площею 167,9 га, в тому числі і на землі рекреаційного призначення.

Протиправні розпорядження голови Складовської райдержадміністрації прийняті згідно з висновками та матеріалами, підготовленими спеціалістами районного відділу земельних ресурсів у Скадовському районі. Проблема поглиблюється ще й тому, що цінні землі вздовж узбережжя Джарилгацької затоки надавалися у власність керівникам підрозділів Головного управління земельних ресурсів у Херсонській області та його структурного підрозділу у Скадовському районі безпосередньо, або їх родичам, для ведення особистого селянського господарства.

Зважаючи, що перевірка звернень органів Держземінспекції та депутатів міськради районною прокуратурою зводилася до формальних відписок, а дієві заходи щодо припинення конкретних фактів порушення вимог земельного законодавства нею не вживалися, депутати Скадовської міської ради на початку 2009 року втретє звернулися до Верховної Ради України, центральних правоохоронних органів з проханням направити до міста Складовська та району комісію для перевірки фактів порушення земельного законодавства, виявлених територіальними органами Держземінспекції, та сприяння щодо повернення міській громаді й державі незаконно наданих земельних ділянок уздовж узбережжя Джарилгацької затоки Чорного моря.

Скадовським міжрайвідділом протягом 2008 року до Скадовської райпрокуратури направлено 5 матеріалів про шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок. Жодного позову про примусове стягнення заподіяної шкоди через суд прокуратурою району не заявлено.

Слід зазначити, що у 2007 році до районної прокуратури було направлено матеріали про відшкодування не внесеної плати за оренду майна приватним підприємством «Сатурн», керівником якого був Кульчиковський С.М. (нині перший заступник голови Скадовської райдержадміністрації). Матеріали було повернуто без розгляду, чим грубо порушено вимоги ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України.

Прокуратурою району досі не прийнято рішення щодо безоплатного користування Кульчиковським С.М. у комерційних цілях земельною ділянкою площею 836 кв. м у пляжній зоні.

Враховуючи, що повноваження, надані органам Держземінспекції щодо вжиття заходів реагування на усунення виявлених порушень були вичерпані, а районна прокуратура на клопотання та звернення депутатів належним чином не реагувала, начальник Скадовського міжрайвідділу Гопанчук М.Ф. безпосередньо звернувся до прокурора Скадовського району із заявою, у якій виклав конкретні факти порушення земельного та водного законодавства посадовцями відділу земельних ресурсів та надав документи, що підтверджують ці факти.

Замість перевірки та вжиття заходів до посадових осіб органів виконавчої влади Скадовського району, передбачених чинним законодавством, прокурор району Корж А.С. неодноразово наполягав припинити направляти подібні матеріали. Погрожував, що в разі неприпинення таких дій, притягне його до кримінальної відповідальності або ж, використовуючи особисті зв’язки в кримінальному середовищі, вживе неординарних заходів впливу.

Начальник районного відділу земельних ресурсів Черненко Н.М. з особистого телефону погрожувала дружині Гопанчука М.Ф. використати проти неї свої зв’язки із прокурором та судом.

З урахуванням зазначеного та з метою здійснення перевірки за фактом знищення особистого майна начальника Скадовського міжрайонного відділу Управління з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області Гопанчука М.Ф. Держземінспекція своїм листом поінформувала Генеральну прокуратуру України та Службу безпеки України.

Залиште коментар