Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держвиконавці не є правоохоронцями

15

Конституційний Суд визначив, що злочинні діяння працівників органів Державної виконавчої служби не можуть бути кваліфіковані за нормами Кримінального кодексу, що передбачаються для співробітників правоохоронних органів, зокрема, за зловживання владою і службовим становищем.

Відповідне рішення, прийняте 18 квітня за поданням громадянина Віталія Кузьменко, оголосив голова КС Анатолій Головін.

“Конституційний Суд прийшов до висновку, що положення частини 3 статті 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим положенням працівником правоохоронного органу) не поширюються на державних виконавців і інших працівників державної виконавчої служби”, — пояснив Головін.

У рішенні наголошується, що дана норма не може застосовуватися до державних виконавців, оскільки в Кримінальному кодексі немає розшифровки поняття “працівник правоохоронного органу”, і таким чином неясно, чи відноситься до цієї категорії державний виконавець.

Суддя-доповідач у справі Андрій Стрижак відзначив, що до державних виконавців не може бути застосована кваліфікація “працівник правоохоронних органів” і за іншими статтями Кримінального кодексу, де передбачена відповідна кваліфікація.

Стрижак додав, що Верховна Рада повинна внести зміни до Кримінального кодексу і чітко прописати, хто відноситься до працівників правоохоронних органів.

Поняття “Злочин, здійснений працівником правоохоронного органу” є однією з кваліфікаційних ознак, яка передбачає жорсткіше покарання, ніж передбачає Кримінальний кодекс за той або інший злочин.

6 квітня 2011 року президент Віктор Янукович затвердив положення про Державну виконавчу службу. Згідно документу, ця служба забезпечує реалізацію держполітики у сфері організації примусового виконання рішення судів і інших органів.

Джерело:

КСУ

Комментарии