Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держслужбовцям нададуть пільговий кредит на житлі

0 33

Верховна Рада має намір надати державним службовцям право на отримання пільгового безпроцентного кредиту на купівлю або будівництво житла.

За прийняття в першому читанні законопроекту №1400 «Про державну службу» проголосував 361 депутат при 226 необхідних.

Парламент має намір уповноважити Кабінет Міністрів у рамках державного бюджету визначати порядок, умови і рядки надання таких кредитів.

Рада планує законодавчо закріпити за держслужбовцями і членами їх сімей право на безкоштовне медичне обслуговування в держзакладах охорони здоров’я.

Такий же порядок медобслуговування планується зберегти за чиновниками і членами їх сімей після виходу на пенсію або у відставку.

У разі прийняття законопроекту в цілому буде встановлено новий порядок прийняття на держслужбу шляхом складання публічно-правової угоди між державою в особі органу державної влади і особою, що поступає на роботу.

При цьому трудовий договір складатиметься з тими претендентами на посади, які успішно пройшли відповідний конкурс.

Проектом закону передбачається введення нової посади — керуючий персоналом — який повинен відповідати перед керівником органу державної влади за забезпечення функціонування держслужби.

Автор законопроекту, голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Віктор Янукович оцінює витрати на реалізацію положень цього законопроекту в понад 6,7 млрд. гривень.

Як повідомлялося, раніше Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів до 1 жовтня допрацювати нову редакцію Закону «Про державну службу» з урахуванням його пропозицій, з тим, щоб Президент міг його внести на розгляд Ради як позачерговий. Кабмін в червні 2006 року затвердив законопроект про держслужбу, що передбачає збереження політичної нейтральності держслужбовців шляхом розділення політичних і адміністративних посад, а також шляхом заборони брати участь у політичній діяльності, аж до припинення членства в політичних партіях на період проходження держслужби.

Залиште коментар