Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держреєстр готується передати податківцям всю інформацію про нерухомість українців

0 15

Державна реєстраційна служба України готує регламент про передачу інформації про майнові права на нерухоме майно в Державну податкову службу. Про це на брифінгу заявила перший заступник глави Укргосреестра Інна Завальна.

“Це більш технічний регламент про те, як з реєстру передаватиметься інформація іншим реєстрам. Але існує проблема, оскільки реєстр прав на нерухоме майно новий та формується з нуля за заявним принципом, то інформація накопичувалася в БТІ, які почали працювати в цьому напрямку з 2003 -2004 рр.”, – пояснила Завальна.

За її словами, зараз Державна реєстраційна служба просить БТІ переносити дані з паперових на електронні носії.

“Наразі таке перенесення інформації здійснили кілька БТІ. А Державна реєстраційна служба готова передати податковій інформацію про речові права на нерухоме майно, що формувалася з 2003-2004 рр. На жаль, до паперових носіїв БТІ Державна реєстраційна служба не має доступу. Але вже готується новий проект закону, щоб така інформація була передана від БТІ в службу, оскільки це повинна бути єдина система “, – додала Завальна.

Як повідомлялось, Міністерство фінансів пропонує внести зміни до податкового кодексу щодо податку на нерухоме майно. Зокрема нараховувати податок на нерухомість за загальну, а не житлову площу.

Про це йдеться у законопроекті «Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», який оприлюднено на сайті міністерства.

Нагадаємо з 1 січня 2013 року житлова нерухомість, що перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (зокрема – нерезидентів), обкладатиметься податком.

Податком обкладаються житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. Не оподатковуватимуться квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно.

Теги:

Укрдержреєстр, нерухомість

Залиште коментар