Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держмитслужба спростила контрольні процедури на кордоні для добросовісних платників податків

0 12

Державна митна служба спростила контрольні процедури на кордоні для добросовісних платників податків. Про це повідомив сьогодні голова Держмитслужби Анатолій Макаренко, виступаючи на засіданні «круглого столу», передає кореспондент РБК-Україна. За його словами, Мін′юст зареєстрував два відповідні накази Держмитслужби:

1) Наказ ДМСУ від 10.08.2009 р. №735 «Про затвердження Критеріїв оцінки підприємств-резидентів, до товарів і транспортних засобів яких може встановлюватися спрощений порядок застосування процедур митного контролю та митного оформлення»;

2) Наказ ДМСУ від 10.08.2009 р. №736 «Про затвердження Порядку визначення підприємств-резидентів, до товарів і транспортних засобів яких може встановлюватися спрощений порядок застосування процедур митного контролю та митного оформлення».

Зазначені документи передбачають створення «Білого списку» та «Зеленого списку» суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. До «Білого списку» заноситимуться суб’єкти, які набрали понад 23 бали згідно з критеріями оцінки ризиків, розробленими Держмитслужбою. До «Зеленого списку» вноситимуться суб’єкти, які набрали від 18 до 23 балів. Згідно з наказами, оператори, що увійшли до «Білого списку», звільняються від митного контролю у пункті пропуску через держкордон. При цьому здійснюється їх вибірковий огляд у пункті призначення (відправлення) — у разі якщо оператор є безпосереднім відправником або одержувачем товарів і транспортних засобів. Оператори, які увійшли до «Зеленого списку», проходитимуть вибірковий митний огляд у пункті пропуску на держкордоні й огляд у пункті призначення (відправлення) — у разі якщо оператор є безпосереднім відправником або одержувачем товарів і транспортних засобів. Крім того, щодо операторів, які увійшли до «Білого» і «Зеленого» списків, Держмитслужба не застосовуватиме окремі положення своїх нормативно-правових актів.

А. Макаренко нагадав, що подібну ініціативу Держмитслужба намагалася реалізувати у 2007 р., проте тоді її накази не були зареєстровані у Мін′юсті. За словами А. Макаренка, тоді перелік добросовісних платників налічував 247 позицій, насамперед експортерів та виробників. «Якщо ми зможемо вийти на цю цифру зараз, в умовах кризи, це буде ідеально», — сказав А. Макаренко. За його словами, на сьогодні регіональні митниці узагальнюють дані для складання списків добросовісних платників, і вони остаточно можуть бути затверджені на початку жовтня ц.р.

Залиште коментар