Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держкомпідприємництва розробляє механізм надання кредитних канікул

0 44
Розроблено законопроект «Про призупинення заборгованості суб’єктів малого та середнього підприємництва перед банками-кредиторами».

Необхідність прийняття законопроекту обумовлена тим, що суб’єкти малого і середнього підприємництва, фінансове становище яких похитнулося через кризу, потребують ефективної підтримки з боку держави.

Зупинення заборгованості підприємців, які звернуться та обґрунтують необхідність надання кредитних канікул, допоможе пережити їм кризовий період. Запропонованим законопроектом передбачається, що позичальники — суб’єкти малого та середнього підприємництва, які отримали кредити в банках, інших фінансових установах, матимуть право звертатися з вимогою про зупинення щомісячних виплат суми основного боргу за кредитним договором.

У законопроекті чітко вказані підстави, за якими банк може відмовити у зупиненні кредитних виплат, а також визначені групи позичальників, що матимуть право скористатися режимом кредитних канікул. Зупиненню підлягатимуть щомісячні виплати тіла кредиту, а сам термін сплати кредиту буде продовжено на період кредитних канікул. При цьому банк не матиме права нараховувати додаткові комісії позичальнику та підвищувати кредитну ставку.

Законопроект спрямований на покращення фінансового становища суб’єктів малого та середнього підприємництва, що зазнали труднощів у результаті заборгованості перед банками-кредиторами, і створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.

Головне завдання цього документа — врегулювати на законодавчому рівні відносини між банками, фінансовими установами — кредитодавцями та суб’єктами малого та середнього підприємництва — позичальниками для полегшення фінансового навантаження підприємців, визначення механізму зупинення щомісячних виплат сум основного боргу за кредитним договором.

Залиште коментар