Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держінспекція по ЖКГ отримає право штрафувати за необґрунтовані тарифи

0 18

Міністерство з питань ЖКГ посилює контроль за підвищенням органами місцевої самоврядності тарифів на комунальні послуги. Незабаром Державна житлово-комунальна інспекція отримає право штрафувати місцеві ради за порушення, допущені при тарифоутворенні. Про це, посилаючись на текст проектів постанов уряду, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

Міністерство з питань житлово-комунального господарства опублікувало проект постанови Кабміну «Про доповнення порядку формування тарифів на послуги ЖКГ», згідно якому Державній житлово-комунальній інспекції (ДЖКІ) надається право контролювати формування тарифів на всі види житлово-комунальних послуг. Конкретніше про те, як здійснюватиметься цей контроль, йдеться в двох інших проектах постанов Кабміну, якими пропонується внести зміни до законів «Про державний контроль у сфері ЖКГ» і «Про положення про роботу ДЖКІ».

В разі затвердження цих пропозицій парламентом місцеві ради повинні будуть звітувати перед інспекторами ДЖКІ про процедуру тарифоутворення і надавати «економічні обґрунтування зміни діючих тарифів». Інспектори отримають право проводити перевірки на підприємствах сфери ЖКГ для з’ясування підстав підвищення тарифів. За невчасне виконання або ухилення від виконання розпоряджень контролера пропонується ввести адміністративну відповідальність – штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5,1 тис. грн.).

У Держінспекції вважають, що додаткові функції дозволять їм навести лад у сфері формування тарифів. «Місцеві ради поспішають підвищити тарифи, щоб окупити витрати і мінімізувати втрати комунальних підприємств. Але не варто всі проблеми звалювати на плечі платників. Разом з міськвиконкомами ми допомагатимемо підприємствам в пошуку інвесторів,надаватимемо їм технічну підтримку, рекомендуватимемо радам здати підприємство в концесію», – розповів начальник ДЖКІ, перший заступник міністра з питань ЖКГ Олександр Мазурчак.

Джерело:

proUA

Залиште коментар