Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держфінпослуг визначилася з термінами розгляду заяв про тимчасове припинення сплати пенсійних внесків

0 22

ДКЦПФР має намір встановити чіткий і ясний порядок розгляду та узгодження нею проектів рішень щодо тимчасового припинення сплати пенсійних внесків до корпоративних і професійних недержавних пенсійних фондів. Новий механізм розгляду проектів рішень був оприлюднений ДКЦПФР на її офіційному сайті.

Зокрема, проектом встановлюються вимоги, яким повинні відповідати проект рішення і процедура його подання на розгляд до Держфінпослуг. Окрім цього, документом встановлюється 10-денний термін для прийняття рішення про узгодження проекту рішення або відмови в його узгодженні. Прописані також в документі і підстави для відмови в узгодженні проекту рішення. Зокрема, такими підставами названі: підписання документа не уповноваженою на це особою або відсутність печатки на документі; відповідні зміни колективного договору, якими вже передбачено припинення сплати внесків; відсутність хоча б одного з документів; відсутність у документі терміну, на який припиняється сплата внесків, або зазначення терміну понад один рік. З інших підстав Держфінпослуг відмовити не має права. Окрім цього, документом передбачається можливість оскарження рішення Держфінпослуг у разі, якщо вона відмовила в узгодженні проекту рішення. І, мабуть, найважливішим в документі є те, що в ньому чітко зазначено дату, з якою припиняється сплата пенсійних внесків. Точкою відліку вважається дата, зазначена в рішенні.

Згідно із законодавством, а саме ч. 10 ст. 20 Закону «Про недержавне пенсійне забезпечення», юрособи, що входять до складу засновників корпоративного або професійного пенсійного фонду або є працедавцями — платниками корпоративного пенсійного фонду (у тому числі й одноосібні засновники), мають право прийняти рішення про тимчасове припинення сплати пенсійних внесків на період до одного року. Проте процедура розгляду заяв про тимчасове припинення сплати внесків не була врегульована на законодавчому рівні, що вносило труднощі як в роботу Держфінпослуг, так і в роботу вищезгаданих осіб.

Залиште коментар