Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Державний земельний банк працюватиме цього року

0 19

Державний земельний банк, рішення про створення якого було ухвалене урядом у липні минулого року, почне працювати вже у 2013 році. Про це повідомили у прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства України. Створювана фінансова установа, зазначається у прес-релізі, надаватиме середньо- і довгострокові кредити вітчизняним сільгоспвиробникам, впливаючи на загальну кредитну політику. За словами міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка, банк видаватиме кредити аграріям під 6-8% річних під заставу землі, що удвічі нижче від поточних ставок комерційних банків. «Це не просто комерційний банк. Він виконуватиме дві функції: комерційну – видавати аграріям кредити під 6-8% річних під заставу землі, і господарську – розпоряджатися державною землею. Таким чином, земельний банк стане для інвесторів додатковим сигналом надійності українського агропромислового сектора», – цитує прес-служба М.Присяжнюка.

До статутного капіталу банку увійдуть сільськогосподарські землі, які будуть передані в його управління, зазначила прес-служба. У зв’язку з цим з 1 січня 2013 року розпочато інвентаризацію державних земель сільськогосподарського призначення з метою внесення їх у статутний капітал Державного земельного банку.

2 липня 2012 року Кабінет міністрів України своєю постановою створив Державний земельний банк. Згідно з документом, створюється публічне акціонерне товариство «Державний земельний банк» із статутним капіталом 120 млн грн. 100% статутного капіталу банку належить державі. Державний земельний банк має право здійснювати операції із земельними ділянками і майновими правами на земельні ділянки відповідно до законодавства України у сфері земельних відносин і свого статуту.

Теги:

земельне право, Державний земельний банк

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар