Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Державні органи хочуть позбавити пільг у судовому зборі

0 14

Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до статті 5 Закону “Про судовий збір” (щодо пільг зі сплати судового збору). Про це повідомляє офіційний портал українського парламенту.

 Законопроектом (реєстр. №9348) пропонується виключити із статті 5 Закону “Про судовий збір” пункт 21, згідно з яким від сплати судового збору звільняються Міністерство фінансів, місцеві фінансові органи, Державна податкова служба, Державна митна служба, Державна казначейська служба, Державна фінансова інспекція та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу та Національний банк України – у справах, пов’язаних з питаннями, що стосується повноважень цих органів.

На засіданні Комітету зазначалося, що зазначені органи були звільнені від сплати судового збору Законом “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” від 6 жовтня 2011 року. Необхідність прийняття проекту обґрунтовується тим, що будь-яке збільшення кількості фізичних та юридичних осіб, які мають пільги зі сплати судового збору, матиме наслідком зменшення рівня фінансування судів, оскільки частиною другою статті 9 Закону “Про судовий збір” передбачено, що кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів, включаючи створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп’ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп’ютерної і копіювально-розмножувальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису.

Теги:

судовий збір

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар