Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Державна виконавча служба стягнула з «Дніпрогазу» майже 100 млн. гривень у справі за фактом вибуху газу в житловому будинку

0 17

Державна виконавча служба Міністерства юстиції стягнула з Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Дніпрогаз” на користь Кабінету Міністрів України грошові кошти у сумі 96 615 199,13 грн. У зв’язку з виконанням у повному обсязі рішення суду державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Крім того, за невиконання рішення суду у строк, встановлений державним виконавцем, та платіжними дорученнями, з “Дніпрогазу” стягнуто виконавчий збір у розмірі 9 661 519,91 грн.. Гроші перераховано до Державного бюджету.

Міністр юстиції нагадав, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту знаходилось виконавче провадження з примусового виконання наказу, який видав 29 січня 2009 року господарський суд Дніпропетровської області про стягнення з Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Дніпрогаз” на користь Кабінету Міністрів України грошових коштів у сумі 96 615 199,13 грн.

Із позовом до господарського суду Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до ВАТ “Дніпрогаз” звернувся заступник прокурора Дніпропетровської області у грудні 2007 року. У позові господарський суд просили стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти в сумі 99 000 000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовувалися тим, що 13 жовтня 2007 року на газорегулювальному пункті (ГРП) №161, розташованому в м. Дніпропетровську вул. Набережна Перемоги, сталася відмова в роботі газової апаратури і приладів захисту, що потягло за собою подачу газу під тиском, який перевищував установлені норми в мережі низького тиску, що в свою чергу викликало технічну несправність побутових газових приладів, пошкодження газопроводів, витікання та миттєвий вибух газоповітряної суміші. Внаслідок руйнування 3-го і 4-го під’їздів і конструкцій даху будинку №127 по вул. Мандриківській м. Дніпропетровська загинули або отримали тілесні пошкодження люди, була спричинена матеріальна та моральна шкода фізичним і юридичним особам. З метою проведення першочергових робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася 13 жовтня 2007 року, і надання допомоги потерпілим, розпорядженням Кабінету Міністрів України було виділено за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету 5 млн. грн. На ці ж цілі було додатково виділено за рахунок коштів державного бюджету України 94 млн. грн. Відповідно до інформації Головного управління Державного казначейства України в Дніпропетровській області, із виділених коштів проведено видатки по виплаті компенсації на придбання житла за втрачене житло. А також компенсаційні виплати за втрачене майно та облаштування житла. За фактом вибуху природного газу, що потягло за собою тяжкі наслідки, прокуратурою Дніпропетровської області була порушена кримінальна справа стосовно посадових осіб ВАТ “Дніпрогаз.

7 лютого 2010 державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження. Проте вже 19 лютого 2010 року державним виконавцем було винесено постанову про зупинення виконавчого провадження, оскільки Відкрите акціонерне товариство “Дніпрогаз” наказом Міністерства палива та енергетики від 10.11.2005 № 568 включено до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості на строк дії процедури погашення заборгованості відповідно до Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу” та знаходиться в Реєстрі на даний час. Відповідно до п. 15 ст. 34 Закону України “Про виконавче провадження” виконавче провадження підлягає обов’язковому зупиненню у випадку внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу”.

25 листопада 2010 року державний виконавець звернувся із заявою до господарського суду Дніпропетровської області про встановлення способу і порядку виконання рішення суду із врахуваннями доводів Генеральної прокуратури України про необхідність поновлення виконавчого провадження у зв’язку з тим, що борг виник в результаті заподіяння ВАТ “Дніпрогаз” матеріальної шкоди фізичним особам внаслідок вибуху та подальшого руйнування будинку № 127 по вул. Мандриківській у м._Дніпропетровську.

Ухвалою від 24 грудня 2010 господарський суд Дніпропетровської області роз’яснив, що грошове зобов’язання Відкритого акціонерного товариства з газопостачання та газифікації “Дніпрогаз” у сумі 96615199 грн. 13 коп., не є зобов’язаннями (заборгованістю), на які розповсюджується дія Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу”.

11 січня 2011 року державним виконавцем було винесено постанову про поновлення виконавчого провадження та виставлено платіжні вимоги про безспірне списання коштів.

19 січня 2011 року державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника в межах суми стягнення за виконавчим документом. У результаті на депозитний рахунок Міністерства юстиції України надійшло 3 365304,36 грн., стягнутих в примусовому порядку.

1 лютого 2011 року державним виконавцем установам банків було направлено платіжні вимоги про безспірне списання коштів на залишок суми боргу. У березні 2011 року державним виконавцем було винесено постанову про арешт коштів боржника, що знаходяться на рахунках, відкритих боржником в установах банків після 17 грудня 2010 року.

Теги:

«Дніпрогаз»

Залиште коментар