Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держава регулюватиме тарифи мобільних операторів

0 19

Антимонопольний комітет України 25 травня визнав найбільших операторів зв’язку монополістами на ринку доступу до своїх мереж, що дало Нацкомісії з питань регулювання зв’язку право встановлювати ставки інтерконекта – плату, яку компанії стягують один з одного при дзвінках абонентів інших операторів на їх номери, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Зокрема, монополістами на ринку доступу до власних мереж АМКУ визнав найбільших операторів зв’язку – «Київстар», «МТС-Україна», «Укртелеком», «Астеліт» (ТМ life:)), «Українські радіосистеми» (УРС) і «Голден Телеком» (обидві ТМ Beeline), «Інтертелеком» і «Телесистеми України» (ТМ PeopleNet).

«Протягом останніх декількох місяців комітет створював умови, щоб запрацювали саморегулюючі принципи, але цього не сталося», – пояснив рішення комітету його в.о. голови Олександр Мельниченко.

Як розповів голова Нацкомісії з питань регулювання зв’язку Сергій Колобов, НКРС вже розробила методику розрахунку собівартості з’єднань, яка зараз знаходиться на узгодженні з АМКУ. У документі наголошується, що ставки інтерконекта визначатимуться, виходячи з собівартості взаємного доступу і невеликої надбавки оператора. «Нові затверджені ставки інтерконекта стануть відомі найближчим часом», – пообіцяв чиновник.

Але вже зараз зрозуміло, пише видання, що в результаті рішення на ринку більше не буде тарифів, що дозволяють здійснювати безкоштовні дзвінки всередині мережі. «Причиною виникнення нульових тарифів була саме ставка інтерконекта, – відзначив гендиректор «Українські радіосистеми» Олександр Барінов. – Оператори почали «завертати» трафік своїх абонентів всередину мережі, знижуючи їх дзвінки за її межами».

Голова правління «Укртелекому» Георгій Дзекон вважає, що «вирішення АМКУ дуже важливе для ринку. Воно поставило крапку в спорі про вартість інтерконекта між операторами» і «створить умови, коли заробіток операторів залежатиме від ефективності, а не від розміру бізнесу».

Найбільші мобільні оператори, у свою чергу, відреагували на рішення АМКУ критикою.

Джерело:

proUA

Залиште коментар