Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держава регулюватиме тарифи мобільних операторів

19

Антимонопольний комітет України 25 травня визнав найбільших операторів зв’язку монополістами на ринку доступу до своїх мереж, що дало Нацкомісії з питань регулювання зв’язку право встановлювати ставки інтерконекта – плату, яку компанії стягують один з одного при дзвінках абонентів інших операторів на їх номери, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Зокрема, монополістами на ринку доступу до власних мереж АМКУ визнав найбільших операторів зв’язку – «Київстар», «МТС-Україна», «Укртелеком», «Астеліт» (ТМ life:)), «Українські радіосистеми» (УРС) і «Голден Телеком» (обидві ТМ Beeline), «Інтертелеком» і «Телесистеми України» (ТМ PeopleNet).

«Протягом останніх декількох місяців комітет створював умови, щоб запрацювали саморегулюючі принципи, але цього не сталося», – пояснив рішення комітету його в.о. голови Олександр Мельниченко.

Як розповів голова Нацкомісії з питань регулювання зв’язку Сергій Колобов, НКРС вже розробила методику розрахунку собівартості з’єднань, яка зараз знаходиться на узгодженні з АМКУ. У документі наголошується, що ставки інтерконекта визначатимуться, виходячи з собівартості взаємного доступу і невеликої надбавки оператора. «Нові затверджені ставки інтерконекта стануть відомі найближчим часом», – пообіцяв чиновник.

Але вже зараз зрозуміло, пише видання, що в результаті рішення на ринку більше не буде тарифів, що дозволяють здійснювати безкоштовні дзвінки всередині мережі. «Причиною виникнення нульових тарифів була саме ставка інтерконекта, – відзначив гендиректор «Українські радіосистеми» Олександр Барінов. – Оператори почали «завертати» трафік своїх абонентів всередину мережі, знижуючи їх дзвінки за її межами».

Голова правління «Укртелекому» Георгій Дзекон вважає, що «вирішення АМКУ дуже важливе для ринку. Воно поставило крапку в спорі про вартість інтерконекта між операторами» і «створить умови, коли заробіток операторів залежатиме від ефективності, а не від розміру бізнесу».

Найбільші мобільні оператори, у свою чергу, відреагували на рішення АМКУ критикою.

Джерело:

proUA

Комментарии