Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держава має намір змінити порядок оплати нотаріальних послуг

0 20

На сайті Міністерства соціальної політики виставлений для обговорення законопроект про внесення до деяких законодавчих актів змін, що стосуються здійснення нотаріальних дій нотаріусами України.

Проектом, окрім іншого, пропонується викласти в новій редакції статті 19 і 31 Закону № 3425-XII “Про нотаріат”. Ці редакції встановлюють, що державні нотаріуси стягуватимуть за здійснення нотаріальних дій держмито, нотаріальний збір і окрему плату за надання нотаріусами додаткових послуг правового характеру. Для порівняння – зараз держнотаріуси стягують лише держмито і плату за надання додаткових послуг.

Причому якщо в даний час розміри плати за надання додаткових послуг встановлюються обласними управліннями юстиції, то проект передбачає їх встановлення Кабінетом Міністрів.

Нотаріальний збір за проектом встановлюватиметься у відсотках до мінімальної зарплати. Розміри ставок затверджуватимуться Кабміном. Збір стягуватиметься за послуги нотаріуса, пов’язані із здійсненням нотаріальних дій. Цим він відрізняється від плати за додаткові послуги правового і технічного характеру. Останні не пов’язані безпосередньо із здійснюваними нотаріальними діями, не входять в компетенцію нотаріуса і можуть бути надані в рівній мірі і іншими фахівцями (не лише нотаріусом), у тому числі фахівцями у сфері права.

Всі кошти від нотаріального збору і плати за допуслуги поступатимуть до бюджету.

Нова редакція статті 31, що стосується оплати здійснення нотаріальних дій приватними нотаріусами, передбачає встановлення мінімального і максимального розміру плати за такі дії.

І хоча загальна норма як і раніше свідчитиме, що плата стягується за домовленістю, але приватні нотаріуси (в разі прийняття проекту як закон) не зможуть узяти з клієнта менше суми держмита і нотаріального збору, що підлягають стягуванню в таких випадках (при здійсненні аналогічних дій) державними нотаріусами.

А ось максимальна сума плати приватному нотаріусові не може бути більшою ніж мінімальна, збільшена на розмір нотаріального збору. Оплата додаткових послуг приватного нотаріуса, не пов’язаних із здійсненням нотаріальної дії, здійснюється за домовленістю сторін.

Теги:

нотаріат, нотаріальні послуги

Джерело:

Лига-Закон

Залиште коментар