Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Депутати зробили перший крок до того, щоб посадити президента за незаконний розпуск Ради

0 64

Верховна Рада має намір встановити кримінальну відповідальність за дії, спрямовані на насильницьку зміну або скидання конституційного ладу або на узурпацію влади.

За ухвалення в першому читанні законопроекту № 3151 «Про внесення змін до деяких законів (про додаткові заходи щодо забезпечення виконання Конституції України)» проголосувало 349 депутатів при необхідних 226. Не голосували фракції НУНС і Блок Литвина.

Рада має намір встановити позбавлення волі за узурпацію влади шляхом дострокового припинення повноважень Ради в той, що суперечить Конституції спосіб на термін від 7 до 12 років.

Також парламент має намір встановити позбавлення волі за незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів і демонстрацій працівниками правоохоронних органів, військовослужбовцями Збройних сил, Служби безпеки України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Управління державної охорони і інших військових формувань на термін від 3 до 6 років.

При цьому Рада має намір визначити позбавлення волі за дачу наказу або розпорядження про незаконне перешкоджання організації або проведенню мітингів на термін від 5 до 10 років, а якщо перешкоджання спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки – на термін від 10 до 15 років або довічного позбавлення волі.

В законопроекті також пропонується встановити позбавлення волі за перешкоджання використанню державним діячами будівель, які забезпечують діяльність органів держвлади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, працівниками правоохоронних органів, військовослужбовцями ЗС, СБУ, внутрішніх військ МВС, Управління держохорони і інших військових формувань на термін від 2 до 5 років.

При цьому парламент має намір встановити, що правом здійснювати досудове слідство в справах про ці злочини наділяються прокуратура і орган, який порушить справу.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар