Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Депутати витратили 800 млн грн

0 14

На свої потреби минулого року Верховна рада витратила 800 млн грн. Левова частка цих грошей пішла на зарплату депутатів, на їхнє проживання в готелях тощо.

ТСН отримала фінансовий звіт Верховної ради за минулий рік. 800 мільйонів, які виділили Раді платники податків майже цілком освоєні. Та це лише 74% від того, що потрібно, жаліються в апараті парламенту.

З майже мільярда гривень — чверть пішла на оплату праці депутатів. 94 млн грн — на виконання депутатських повноважень, 20 млн грн — на проживання депутатів у готелі.

Решту витратили на дрібниці, зокрема: 17 млн грн — на реконструкцію та капремонт будівель, на санаторії пішло понад 7 млн грн, 3,5 млн пішло на їдальню. Утримання автобази обійшлась у 36 млн грн.

Щоправда, 15 квартир, які народні депутати виграли під час жеребкування минулого року, донині не заселені, вони переведені в статус службових і не обладнані належним чином. Відтак народні обранці використовують квартири не за призначенням, зокрема в одній з них влаштували склад медичних препаратів.

Наприклад, в одному з таких будинків мешкає частина народних обранців, які отримали по службовій квартирі. За них Верховна рада щомісячно сплачує сотні тисяч гривень комунальних платежів.

Одночасно, парламент уже сплатив 3 млн грн за проживання цих депутатів у готелі. Стільки ж сплатить до кінця року. Їхній переїзд із готелю міг би суттєво скоротити обсяг витрат. Та депутати не квапляться справляти новосілля, бо квартири без ремонту.

Зате ті обранці, які переїхали, не надто цінують такий привілей. Деякі навіть забувають сплатити за послуги консьєржа.

Обсяг витрат змусив декого з депутатів ініціювати внутрішній аудит. Зокрема, нардеп Василь Кравчук запропонував створити спеціальну робочу групу, яка могла би детальніше глибше дослідити реальне витрачання коштів Верховної ради. Однак, депутати її відмовилися створити.

Теги:

Верховна Рада України, видатки державного бюджету

Джерело:

ТСН

Залиште коментар