Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Депутати не змогли відмовились від недоторканності

0 14

Верховна Рада України не підтримала законопроект про внесення змін до Конституції України щодо скасування недоторканності.

За те, щоб продовжити роботу над проектом змін до Конституції щодо недоторканності, проголосували 190 народних депутатів при 226 необхідних: 150 регіоналів, 30 комуністів і 7 позафракційних, а також по одному представнику від кожної опозиційної фракції.

Таким чином, опозиція відмовилася продовжити роботу над скасуванням депутатської недоторканності без скасування недоторканності президента і суддів.

Як наголошується у пояснювальній записці, документ пропонував змінами до ст. 105 Конституції виключити ч.1, в якій йдеться про те, що президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень. Згідно з рішенням КС, положення ч.1 ст.105 Конституції України треба розуміти так, що президент України на час виконання повноважень не несе кримінальної відповідальності, проти нього не може бути порушена кримінальна справа. Таким чином, з правової позиції, президент на час виконання повноважень має абсолютний імунітет від будь-якого правового переслідування.

Теги:

депутат, Верховна Рада України

Залиште коментар