Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Депутати не можуть ліквідовувати ВАСУ

0 21

Комітет з питань верховенства права і правосуддя рекомендує парламенту відхилити законопроект № 2349 про ліквідацію Вищого адміністративного суду України. Проектом пропонується внести зміни до чинного законодавства щодо ліквідації Вищого адміністративного суду України як суду касаційної інстанції.

Під час обговорення народні депутати звертали увагу, що частиною першої статті 19 Закону про судовий устрій передбачено, що суди загальної юрисдикції створюються і ліквідовуються Президентом України за поланням Міністра юстиції на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.

Парламентарії підкреслили. що питання створення або ліквідації судів не відноситься до компетенції Верховної Ради.

Головне науково-експертне управління Апарату ВР вважає, що законопроект протирічить положенням Конституції і містить юридично некоректні і необгрунтовані положення, і також рекомендує за наслідками розгляду в першому читанні законопроект відхилити.

Нагадаємо, в лютому  у ВР був зареєстрований законопроект № 2349 «Про ліквідацію Вищого адміністративного суду України».

Ініціатори проекту – народні депутати Ю.Одарченко, А.Павловский, С.Курпіль, А.Чорноволенко – пропонують ліквідовувати ВАСУ як суд касаційної інстанції і вищий спеціалізований суд адміністративної юрисдикції.

Справи, які поступили у ВАСУ для розгляду в касаційному порядку до набуття чинності передбачуваного закону, закінчуються розглядом в даному суді, а всі інші справи тимчасово розглядаються судовою палатою з адміністративних справ Верховного суду України.

Ініціатори законопроекту стверджують, що з 2010 року ВАСУ систематично порушує конституційні права громадян, в більшості випадків підтримує позицію чиновників органів влади, весь тягар доведення покладається на громадянина, тому «необхідно приймати радикальне рішення щодо очищення української юстиції від «кірєєвщини».

Теги:

Комітет з питань верховенства права і правосуддя, ВАСУ

Джерело:

Верховна Рада України

Залиште коментар