Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Депутати хочуть контролювати виконання рішень ЄСПЛ

0 15

Верховна Рада має намір здійснювати контроль у сфері виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини. За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту №9458 проголосували 253 депутата при мінімально необхідних 226.

Проектом передбачається, що орган представництва суду інформує Раду про виконання рішень суду й подає щороку не пізніше 1 березня звіт про виконання рішень суду в Україні, а також пропозиції про вживання заходів загального характеру шляхом внесення змін до чинного законодавства.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, прийняття документа сприятиме повнішій реалізації прав людини в Україні, відновленню порушених прав, впровадженню ефективних механізмів юридичного захисту прав і свобод людини.

На думку автора законопроекту депутата Сергія Головатого, завдяки впровадженню механізму парламентського контролю за виконанням рішень Європейського суду з прав людини будуть створені передумови для оперативного реагування на порушення прав людини й усунення системних проблем, які визначають значну кількість заяв у суд і його рішення по Україні.

Як повідомлялося, раніше комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг вказував на важливість швидкого виконання рішень Європейського суду з прав людини. У січні ПАРЄ розкритикувала Україну за те, що рішення суду не виконуються вчасно.

Відповідно до звіту комітету міністрів Ради Європи, в 2010 році Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 2,5 млн євро за своїми рішеннями щодо заяв громадян України про порушення своїх прав.

Теги:

Європейський суд з прав людини, Головатий Сергій

Залиште коментар