Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Депутати пропонують продовжити мораторій на продаж землі

0 91

У Раді зареєстровано 11 депутатських законопроектів про продовження мораторію на продаж сільгоспземель.

Першим законопроектом № 9355 (автор народний депутат Олег Барна) запропоновано продовжити строк дії мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення на шість років – до 1 січня 2024 року.

Народний депутат Григорій Шверк запропонував продовжити мораторій до 22 квітня 2019 року (проект № 9355-1), вказавши у пояснювальній записці, що перенесення дат має виключно символічний характер, оскільки Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення на сьогодні не ухвалений. Нардеп вважає за доцільне внести зміни до Земельного кодексу з прив’язкою до визначних дат комуністичного режиму, який був несумісним з правом приватної власності на землю, і однією з таких дат є наступна річниця дня народження В. І. Леніна, – 22 квітня 2019 року.

У законопроекті № 9355-2 народний депутат Олексій Мушак також запропонував зв’язати перенесення дати зняття мораторію до однієї з видатних дат комуністичного режиму, зокрема, наступної річниці Великої Жовтневої Революції, – 7 листопада 2019 року. Народний депутат Павло Кишкар у законопроекті № 9355-8запропонував продовжити мораторій до 30 грудня 2019 року – наступної річниці дня створення Союзу Радянських Соціалістичних Республік, а Володимир Арьев до 29 жовтня 2019 року – наступної річниці створення Комсомолу (проект №9355-9). Нардеп Сергій Хлань в законопроекті № 9355-10 також пропонує продовжити мораторій з прив’язкою до однієї з дат комуністичного режиму, – 1 травня 2019 року (День праці).

Народні депутати Вадим Новинский та Олександр Вілкул запропонували законопроектом № 9355-3 не прив’язувати мораторій до дат, а ввести його до проведення і встановлення результатів Всеукраїнського референдуму з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.

Законопроект № 9355-4. Автори проекту народні депутати Максим Бурбак та Ігор Бриченко запропонували продовжити мораторій до 1 липня 2020 року і доручити Кабміну до 1 березня 2020 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Група народних депутатів на чолі із замголови Комітету ВР з питань агрополітики і земельних відносин Олександром Бакуменко законопроектом № 9355-5 пропонують продовжити мораторій до 1 січня 2020 року і доручити Кабміну до 1 березня 2019 року розробку проекту Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Народний депутат Михайло Головко запропонував продовжити мораторій до набуття чинності Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2030 року (проект № 9355-6). Також М. Головко разом з групою народних депутатів законопроектом № 9355-7 пропонують подовжувати мораторій до ухвалення Закону про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення.

Залиште коментар