Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада з другої спроби запустила реформу держслужби (оновлено)

0 87

Народні депутати не підтримали у першому читанні законопроект “Про державну службу”. За відповідне рішення проголосували 197 нардепів, потім депутатам не вистачило голосів повернутися до розгляду проекту закону. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту №2490, документ розроблено з метою встановлення нових правових і організаційних засад державної служби як професійної, політично неупередженої діяльності на благо держави і суспільства, а також для забезпечення реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби.

Дія даного законопроекту поширюється на наступні посади держслужби: в секретаріаті Кабінету міністрів України, Адміністрації президента України, апаратах РНБО, Верховної Ради, секретаріатах Конституційного суду України, Вищої ради юстиції, ЦВК, Рахункової палати і в інших держструктурах на посадах не найвищого рангу.

Відповідно, дія законопроекту не поширюється на: Президента, членів Кабміну, народних депутатів України, суддів, працівників прокуратури, військових та ін.

Держслужбовців передбачається розділити на 3 категорії: категорія “А” (вищий корпус державної служби); категорія “Б” (керівники підрозділів); категорія “В”(інші посади державної служби). Законопроект передбачає 9 рангів державних службовців.

Закон в цілому визначає права і обов’язки держслужбовця, а також відповідальність за вчинення правопорушень або бездіяльність. Наприклад, держслужбовець має право перед виконанням наказу від керівництва, у законності якого він сумнівається, отримати вимоги в письмовому вигляді і звернутися до вищестоящих органів для погодження наказу.

Згідно з проектом закону, державний службовець не має права бути членом політичної партії і агітувати за інші партії. Також не допускається призначення на посаду державної служби особи, які перебувають у близьких стосунків з керівництвом.

Також державна служба припиняється у разі досягнення державним службовцем віку 60 (за чинним законодавством – у 65 років), якщо інше не передбачено законом.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар